Rezervasyonum

ÇIRALI Transfer

1750 Başlayan Fiyatlar
ÇIRALI

Antalya Çıralı Transfer

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Kemer’e bağlı Olimpos Antalya’da gezilebilecek en güzel yerlerden biridir. Çıralı Antalya transfer süreci kolaylıkla gerçekleşmektedir. Antalya Çıralı arasındaki mesafe 90 km olması nedeni ile 95 dakikada kolaylıkla Antalya Çıralı transfer gerçekleşebilir. Çıralı deniz ile ormanın bir araya gelmesi ve ince kumlu sahili ile oldukça popüler yerler arasında ilk sıralarda yerini alır. 50 ila 100 metre genişliğinde ve 3,2 kilometre uzunluğunda sahil şeridine sahiptir.

Çıralı’da Gezilecek Yerler

Denizinin tertemiz olması, doğasının muhteşem olması, antik kentlerinin bulunması, mitolojik efsanelerinin bulunması ve her yıl sahil şeridine yumurta bırakan caretta carettalarının bulunması ile gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Olympos: M.Ö 300’lü yıllarda inşa edilmeye başlanmıştır. Yunanca’da Olympos Ulu Dağ anlamına gelir. Likyalıların en önemli yerleşim merkezlerinden biridir. Büyük İskender fetihleri başlattığı ilk yıllarda Olympos’un hemen yakınındaki Phaselis adlı bir liman kentinde kış aylarını geçirdiği biliniyor. Olympos son yılların popüler tatil alternatiflerinden biri olmuştur.

Phaselis: Kemer ilçesinde yer alan ve Çıralı’nın hemen yanında bulunan bir antik kenttir. Oldukça zengin bir tarihi geçmişe sahiptir. Roma döneminden kalan birçok kalıntı bulunur.

Yanartaş: Her yıl çok sayıda turisti kendisine çeken sönmeyen bir ateş olan Yanartaş Çıralı’nın en ünlü yerlerinden biridir. Doğal gaz sıkışması sonucu yanan bir ateş ile hiç sönmeden yanar. Yunan mitolojisinde de kendisine yer bulan Yanartaş ufak bir tırmanış ile güzel manzara eşliğinde görülebilir.

Çıralı’ya Nasıl Gidilir?

 Antalya’ya en iyi ulaşım tercihlerinden biri havayolunu kullanmaktır. Antalya yaz aylarında yerli ve yabancı çok sayıda turistin akınına uğrayan bir şehirdir. Antalya’nın bu kadar kalabalık olması nedeni ile trafik yönünden çok problem yaşanabiliyor. Kemer Tur Vip ile Antalya havalimanı Çıralı transfer ve Çıralı Antalya havalimanı transfer kolaylıkla, ekonomik fiyatlar ve konfor ile transferiniz sağlanabilir. Antalya ve Çıralı arasındaki 90 kilometrelik mesafe, Çıralı transfer 95 dakika kadar bir zaman alacaktır.

Çıralı Antalya Ulaşım

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Çıralı’da, kış aylarında sıcaklık sıfırın altına düşmemektedir. Bahar dönemi ise uzun bir süre yaşanan Çıralı’da yaz ayları fazla sıcak geçmektedir. Tüm yıl boyunca Çıralı ziyaret edilebilecek bir yerdir.