Rezervasyonum

Yolcu Taşıma ve Hizmet Sözleşmesi

Yolcu Taşıma ve Hizmet Sözleşmesi

1-Taraflar :
Kemer Vip Turizmizm Taş.Oto. Kir. Eml. Oto. İnş. Tic. Ltd. Şti. ‘Kemer Vip Turizm’’ olarak anılacaktır.
Rezervasyonda adı, soyadı belirtilen kişi ve/veya temsil ettiği kişiler ‘’Tüketici veya Müşteri’’ olarak anılacaktır.
2-Konu :
İş bu sözleşme tüketici ile Kemer Vip Turizm arasında yapılmıştır. Bu sözleşme Kemer Vip Turizmin web sitesinden nitelikleri ve satış koşulları belirtilen hizmetlerin telefon veya elektronik ortamda yapılan hizmet satışları için düzenlenmiş olup tarafların hak ve edinimlerini kapsamaktadır.
İş bu sözleşme ile taraflar uçuş öncesi ve sonrası kendilerince belirlenen adreslerden veya otellerden hava alanlarına ve/veya tersi istikamete transfer hizmetinin sağlanması bu hizmetin bedel karşılığı Kemer Vip Turizm tarafından ifa edilmesi konularında aşağıdaki sözleşme koşulları çerçevesinde anlaşmışlardır.
3-Hizmet ve Ödeme Bilgileri
- Sözleşme bedeli rezervasyon onay formunda belirtilen rakamdır.
- Özel transfer hizmetinde rezervasyonda belirtilen güzergah(lar) dışında talep edilen farklı   nokta talepleri; güzergah üzerinde ve beklemesiz ise fiyata dahil, güzergah üzerinde değil ise her farklı nokta için Kemer Vip Turizmin belirleyeceği tutar yolcu tarafından bölgede ödenir.
- Kemer Vip Turizm gerekli durumlarda tüketiciye bildirmeksizin herhangi bir ücret değişikliği olmadan transfer aracında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Müşteri bu değişikliği kabul etmediği takdirde rezervasyonunu iptal edip, ödediği ücretin tamamını alma hakkına sahiptir. Bu durumda müşterinin tazminat hakkı doğmaz.
- Tüketici bu sözleşme ile sistemde giriş yapmış olduğu kredi kartı bilgileri ile Kemer Vip Turizm’ i hizmet ücreti tahsilatı konusunda yetkili kılar. Kemer Vip Turizm sistemi  3D Security ile şifrelenmiş olup tüketici girmiş olduğu kredi kartı bilgilerinden sorumludur.
- Satın alınan hizmet karşılığında fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile satın alındığı tarih dahil 7 gündür.
 Hizmet Tipi :
- Tek yön transfer
- Çift yön transfer
- Şoförlü araç tahsisi
- Private Tur seçenekleri

4-Araç Tipi: Müşterinin seçtiği araç tipi
- Sedan araç (Farklı marka ve model seçenekleri)
- Vip araç (Vito / Caravella)
- Minibüs (Crafter / Sprinter)
- Midibus
- Otobüs

5-Ödeme şekli :
- Peşin (Araçta şoföre ödeme)
- Banka (Şirket hesaplarına Havale / Eft)
- Kredi Kartı (web sitesi üzerinden online Ödeme)

6-Kişi Sayısı: Kişi sayısını Tüketici belirtmek zorundadır.

7-Genel Hükümler
Yolcuların trafik kanunları ve can güvenliği için emniyet kemeri takmaları zorunludur.
Tüketici iş bu sözleşmeyi banka veya kredi kartı ile alarak herhangi bir sebeple imzalayamamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak sözleşme şartlarını, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş sayılıp hizmeti sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı kabul etmiş sayılır.
Tüketici iş bu sözleşmeyi konu olan hizmetten yararlanabilmek için hizmet saatinden en geç 6 (altı) saat öncesinden rezervasyon yaptırmış olmalıdır. Dini ve milli bayramlarda, yılbaşı ve resmi tatil günlerinde transfer saatinden en geç  48(kırk sekiz) saat öncesinden rezervasyon yaptırmış olmalıdır. Rezervasyon müşteri tarafından en geç 6 saat öncesine kadar iptal edilebilir. Bu durumda müşteriye ücret iadesi yapılır. Daha geç yapılan rezervasyon iptallerinde hizmet bedeli  iadesi yapılmaz. Hizmet esnasından kalkış noktasından varış noktasına kadar yol boyunca izlenecek güzergah; trafik, yol durumu ve sair kriterler göz önüne alınarak münhasıran Kemer Vip Turizm tarafından belirlenir.
Tahsis ve tur hizmetleri dışında transfer hizmetlerinde müşterinin bu güzergahı değiştirme yetkisi bulunmamaktadır. Bu kapsamda yolcunun belirlenen güzergahlar arasında farklı bir lokasyona uğraması, bu lokasyonda bir süre beklenmesi talepleri kabul edilemez. Kemer Vip Turizm yalnızca müşteriyi yalnızca bir noktadan belirlenen  bir noktaya, noktadan havalimanına  veya havalimanından belirli bir noktaya ulaştırmakla yükümlüdür. Kemer Vip Turizm tüketicinin online olarak satın aldığı esnada belirlenen yolcu sayısı ve bagaj hacmine uygun araç tahsis etmek zorundadır. Kemer Vip Turizm; iş bu sözleşmeye konu hizmete tahsis edeceği tüm araçların sigortalarını eksiksiz yaptırılmış olacağını, araçlarının periyodik bakımlarının eksiksiz yaptırılmış olacağını, araç içerisinde bulunması zorunlu stepne, ilk yardım çantası, yangın söndürme tüpü, reflektör gibi malzemelerin mevcut olacağını taahhüt eder. Hizmet esnasında meydana gelebilecek herhangi bir trafik kazası ve başka bir sebeple, müşterinin bedenen veya madden zarara uğraması veya taşınan eşyanın zarar görmesi durumunda iş bu zararlardan Kemer Vip Turizm sorumlu olmayacaktır.
Müşteri böyle bir durumda Kemer Vip Turizm ’in borçlar kanunun 66. Maddesinden ve mevzuatın sair hükümlerinden kaynaklanan herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını gayri kabili rücu olarak peşinen kabul ve beyan eder. İş bu sözleşmenin Kemer Vip Turizm sorumluluk yükleyen maddeleri saklıdır. Transfer hizmetine uygun aracın tahsisine rağmen müşterinin satın alma anında belirlediği kişi sayısı ve bagaj miktarının aşılması durumunda aracın yasal olarak belirlenmiş taşıma hadleri aşılmaksızın transfer gerçekleştirilir. Yasal hadleri aşan yolcu veya bagaj araca kabul edilmez. Müşterinin bu sebeple transfer hizmetinden vazgeçmesi halinde ücret iadesi yapılmaz. Müşteri, transfer noktasında araçtaki Kemer Vip Turizm personeline hizmeti satın alan müşteri olduğunu, yasal mercilerce verilmiş kimlik belgeleriyle veya rezervasyon belgesiyle belgelemekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen müşterinin transferi yapılmayacaktır.
Müşteri tarafından önceden taşıma hizmeti için rezervasyonu yaptırılan ancak uçuş programlarındaki değişiklik nedeniyle oluşan durum veya operasyonel iptal ve/veya diğer gecikme durumlarında müşteri konuyla ilgili Kemer Vip Turizmi telefon yoluyla veya info@kemerviptravel.com.tr  adresine mail göndererek bilgilendirmekle yükümlüdür.  3 Saatten fazla oluşacak gecikme veya rotar durumunda Kemer Vip Turizmin hizmet şartlarında müşteriye haber vermeden değişiklik hakkı mevcuttur. Bu kapsamda uçuşun herhangi bir nedenle iptali söz konusu ise müşterinin iptali Kemer Vip Turizme info@kemerviptravel.com.tr adresine mail atarak bildirmesi durumunda eğer transfer ücretini ödemesi ise en geç 7 gün içerisinde müşterinin ödeme yöntemiyle kesinti olmaksızın iadesi yapılacaktır.
 Bagajların tam ve eksiksiz araçlara yüklenmesi ve araçtan teslim alınması müşteri sorumluluğundadır. Transfer esnasında müşteri tarafından araç içerisinde unutulan eşyaların kaybından ve hasarından Kemer Vip Turizm sorumlu değildir. Ancak unutulan eşyanın Kemer Vip Turizm personeli tarafından sonradan fark edilmesi halinde, müşterinin talebi üzerine aynı gün içerisinde ekstra hizmet bedeli karşılığında Antalya il sınırları içerisinde belirtilen adrese teslim edilir.
Kemer Vip Turizmin hizmet esnasında bagaj olarak araca zarar verecek durumda olan çuval, sandık ve benzeri eşyaları taşıma sorumluluğu bulunmaz. Her yolcunun kişi başına 20 kg bagaj hakkı vardır. Kemer Vip Turizm den kaynaklı herhangi bir bagaj kaybı veya zararı durumunda yolcudan daha öncesinde alınmış değer beyanı yapılmayan eşyalar için hizmet bedeli maddi ve manevi tazminat olarak yolcuya ödenir. Müşteri transfere konu bagaj içerisinde yanıcı, parlayıcı, uyuşturucu, akıcı, kokucu, radyoaktif ve T.C Kanunları mevzuatınca taşınması ve bulundurulması yasak herhangi bir maddenin bulunmadığını kabul taahhüt ve beyan eder. Bagajlar içerisinde sayılan maddelerin varlığı şoför tarafından fark edilirse söz konusu bagaj araç içerisinde kabul edilmez. Mezkur maddelerin bagajdan tahliyesi esnasında transferin gerçekleşememesi veya kaybedilen süre sebebiyle müşterinin uçuşa yetişememesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Ayrıca bu durumda müşteri,  Kemer Vip Turizm’ e karşı herhangi bir nam altında hiçbir hak veya alacak talep edemez.  Bagaj içinde; yukarıda sayılan maddelerin varlığının fark edilmesi durumunda durum Kemer Vip Turizm tarafından derhal yetkili mercilere bildirilecektir. Sayılan maddelerin varlığı şoför tarafından fark edilmeyip; transfer esnasında kolluk kuvvetleri durdurulması ve aranmasıyla tespit edilirse; Kemer Vip Turizm’ in bu sebeple uğrayacağı her türlü zarar ve ziyan müşteri tarafından nakden ve defaten derhal karşılanacaktır.
 Müşterinin evcil hayvan transferi talepleri ve taşınacak evcil hayvanın türü hizmetin online olarak satın alınması sırasında müşteri tarafından bildirilecektir. Söz konusu bildirim olmadan hayvan transferi yapılmaz. Yanında yetişkin müşteri olmadan tek başına hayvan transferi yapılmaz. Bu koşullarla transfer edilecek hayvan, ancak her türlü sorumluluk müşteriye ait olmak üzere, özel kafesi içinde, Kemer Vip Turizm personelinin araç içinde belirlediği bölümde taşınabilir. T.C. yasalarına göre edinilmesi, bulundurulması, transferi hukuka aykırı olan hayvanların transferi hiçbir koşulda mümkün değildir. Belli bir noktadan havaalanına transferlerde; Kemer Vip Turizm için tahsis edilen aracın transfer saatinde belirlenen noktada bulunacağını beyan ve taahhüt eder. Transfer saatinden itibaren 15 (on beş) dakikalık gecikme makul gecikme sayılacaktır. 15 (on beş) dakikayı aşan gecikme durumunda müşteri aracı beklemek zorunda değildir.  Bu durumda transfer bedeli müşteriye iade edilir. Site, toplu konut gibi transfer noktalarında; site güvenlik görevlilerinin aracın siteye girişini engellemeleri sebebiyle 15 (on beş) dakikalık gecikme süresinin aşılması durumunda sorumluluk Kemer Vip Turizm’e ait değildir. 15 (on beş) dakikanın bu şekilde aşılması ve müşterinin aracı beklememesi durumunda bedel iadesi yapılmaz. Müşteri transfer saatinde belirlenen noktada bagajlarıyla birlikte hazır bulunmak zorundadır. Müşterinin transfer saatinde transfer noktasında hazır bulunmaması halinde Kemer Vip Turizm tahsis edilen araç müşteriyi 15(on beş)  dakika beklemekle yükümlüdür. 15 (on beş) dakika sonunda müşterinin bagajlarıyla birlikte belirlenen noktaya ulaşmaması halinde aracın daha fazla bekleme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Transfer noktasında Kemer Vip Turizm personelinin aracı terk ederek bagaj, evcil hayvan kafesi taşıma, transfer edilecek yolcuya araca kadar refakat etme zorunluluğu bulunmamaktadır.
 On iki yaşın altındaki çocukların transferi, yanlarında yetişkin refakatçileri olmadan yapılmayacaktır.  Refakatçinin alındığı noktaya geri transferi, web sitesinde geri dönüş hizmetini satın almasına bağlıdır. Transfer edilecek müşteriyle birlikte tekerlekli sandalye transferi de talep ediliyorsa bu husus müşteri tarafından hizmeti online satın alımı esnasında bildirilecektir. Müşterinin hizmeti online olarak satın alırken belirtmesi durumunda, tahsis edilecek araç içine bir adet bebek koltuğu Kemer Vip Turizm tarafından yerleştirilecektir.

 İşbu sözleşmeye konu hizmetin hava ve yol koşulları, araç arızası, müşteri veya şoföre ilişkin ani sağlık problemi, transfer esnasında kolluk kuvvetlerince yapılacak kontroller ve sair sebeplerle aksaması, yapılamaması durumlarında ve bu sebeplerle yolcunun uçuşa yetişememesi hallerinde; Kemer Vip Turizm yalnızca peşin ödenen hizmet bedelinin müşteriye iadesiyle yükümlüdür.  İşbu sözleşmenin bedel iadesi yapılmayacak durumları öngören hükümleri saklıdır. Müşteri bedel iadesi yükümlülüğü dışında Kemer Vip Turizmin uçak bileti bedeli ve sair maddi/manevi zarar tazmini yükümlülüğü bulunmadığını kabul taahhüt ve beyan ederler. Müşterinin transfer esnasında transferden vazgeçmesi durumunda; Kemer Vip Turizmin müşteriyi alınan noktaya geri transferi yükümlülüğü bulunmamaktadır. Aracın iş programının imkân vermemesi durumunda müşteri trafik kurallarına uygun biçimde en yakın meskun mahalde bırakılır. Böyle bir durumda bedel iadesi yapılmaz. Müşterinin transfer esnasında; eşya unutulması ve sair herhangi bir sebeple alındığı noktaya geri dönülmesi ve transferin tamamlanmasını talep etmesi durumunda, Kemer Vip Turizmin böyle bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Aracın iş programının imkan verdiği ölçüde müşterinin bu talebini gerçekleştirmek Kemer Vip Turizmin tercihine bağlıdır. Böyle bir durumda müşterinin uçuşa yetişememesi ve sair başkaca bir zarara uğramasından Kemer Vip Turizm sorumlu değildir, bedel iadesi de yapılmaz. Transfer esnasında araç içinde taşınan yolcuların veya hayvanların herhangi bir sağlık problemi yaşamaları halinde; Kemer Vip Turizm personeli yolcuyu derhal en yakın sağlık birimine transfer etmekte yükümlüdür. Yolcunun aksi yöndeki talebi Kemer Vip Turizm personelini bağlamaz. En yakın sağlık birimi resmi sağlık kuruluşları olabileceği gibi özel sağlık kuruluşları da olabilecektir. Sağlık problemi yaşayan yolcunun/hayvanın en yakın sağlık birimine transferi esnasında ve sonrasında gerçekleşen ölüm, bedeni hasar, maddi manevi başkaca herhangi bir zarar Kemer Vip Turizmin sorumluluğunda değildir. Transfer sonunda müşteri, hizmeti satın alıp varış noktasına ulaştığına dair bildirim evrakını imzalamakla yükümlüdür. Müşterinin talebi halinde verilen hizmete ilişkin fatura müşterice belirtilen adrese Kemer Vip Turizm tarafından gönderilecektir.

8-Mücbir Sebep
 Tarafların kendilerinden kaynaklanmayan her tür ve nitelikteki mücbir sebepler, tabiat olayları, olumsuz iklim koşulları, toplumsal olaylar, halk hareketleri, çalışma hayatındaki olumsuz gelişmeler nedeniyle meydana gelen olaylar, yasal veya yasal olmayan her türlü işçi veya işveren hareketleri, grev, lokavt, sendikal hareketler ve iş yavaşlatma eylemleri, savaş, silahlı çatışma, ihtilal, sıkıyönetim veya olağanüstü hal ilanı, gruplar arası çatışma ve ayaklanmalar sonucu, işbu sözleşmeye konu yükümlülüklerini yerine getirememeleri durumunda. Sayılan durumların/olumsuz etkilerinin sona ermesine kadar işbu sözleşme askıda kalacaktır. Sayılan durumların/olumsuz etkilerinin sona ermesiyle sözleşme tekrar yürürlüğe girecektir. Mücbir sebepler neticesinde tarafların yükümlülüklerini yerine getirememesi diğer tarafa fesih veya tazminat hakkı tanımaz.

9-İptal Şartları ve Diğer Hükümler
Yolcunun satın aldığı kampanyalı üründe, herhangi bir sebeple iptal, değişiklik ve ücret iadesi yapılamaz. Tarih ve saati geçmiş rezervasyonların, iptal ve iade talepleri için bankaya ya da Kemer Vip Turizm’ e yapılan başvurular geçersizdir.

10-Yetki
İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak her türlü itilafların hallinde TC Kanunları uygulanacak ve Antalya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

11-Yürürlük
Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmeti alan yolcu(lar) kendi adlarına kayıt yaptırmakta görevlendirdikleri 3.kişilerin, işbu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. İşbu sözleşme 2 nüsha halinde tanzim edilerek taraflarca imzalanmış olup, sözleşmeden kaynaklanan anlaşmazlıklarda, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu ve sair TC mevzuatı maddeleri uygulanır. Antalya mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Adımıza düzenlenmiş olan bu sözleşmenin tamamını, hareket tarihi ve saatini, 4925 sayılı karayolu taşıma kanununu, internet sayfasındaki bilgileri okuyup, anlayıp, kabul ederek bir nüshasını teslim aldım.

Hizmet alan(lar) adına imzalayanın
Adı-Soyadı/Tarih/İmza ;

Kemer Vip Turizm adına imzalayanın
Adı-Soyadı/Tarih/İmza ;
Kemertravel.com.tr
,