Rezervasyonum

EVRENSEKİ Transfer

1250 Başlayan Fiyatlar
EVRENSEKİ

Antalya Evrenseki Transfer

Akdeniz’in milattan önce 1800’lü yıllara kadar uzanan tarihi hem ülkemiz hem de uluslararası platformlarda oldukça önem taşımaktadır. Her yıl milyonlarca kişi Akdeniz Bölgesine ziyarette bulunarak hem eşsiz doğayı hem de tarihi havayı solumaktadır. Antalya’nın önemli ilçelerinde biri olan Manavgat’ın güzide beldesi Evrenseki, özellikle tarihi yapılaşma ve kültürlenme açısından oldukça gelişmiş bir belde olarak adından söz ettirmektedir.

Evrenseki’ye Ulaşım 

Evrenseki’ye birden fazla ulaşım imkanı bulunsa da en konforlu ve güvenli ulaşım Evrenseki transfer hizmetinden yararlanmaktır. Antalya Evrenseki transfer ile bulunduğunuz konumdan gitmek istediğiniz konuma kadar transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bütün bunlarla birlikte Antalya havalimanı Evrenseki transfer sayesinde yorulmadan ve ulaşım sıkıntısı çekmeden havaalanına indiğiniz anda kolay bir şekilde gitmek istediğiniz konuma ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alışveriş için de Novamall Manavgat AVM’yi ziyaret edebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda havaalanına geri dönmek istediğiniz zaman da Evrenseki Antalya havalimanı transfer hizmeti ile kolaylıkla gidebilirsiniz.

Evrenseki’de Gezilecek Yerler

Birçok tarihi dokuya ev sahipliği yapan Evrenseki, kültür turizmine oldukça yatkın bir beldedir. Evrenseki’yi gezerken insanlığın ilk tarihinden uygarlık tarihine kadar fikir sahibi olabilir ve çeşitli kültür özelliklerini tanıyabiliriz. Evrenseki’de görülmesi gereken en önemli yerlerden biri de Apollo Tapınağı ve Side Antik Tiyatrosu’dur.

Apollo Tapınağı:

Side’nin sembolik yerlerinden bir tanesi. İkonik sütunlara ve taş yapılara sahip antik tapınak kalıntıları ile ünlüdür.

Side Antik Tiyatrosu:

2. yüzyıldan gösterişli Roma tiyatrosu kalıntıları içeren arkeolojik bir yerdir.

Bu yerlerde antik havanın güzelliğine varacak ve tarihler arası geçiş yapabileceksiniz. Diğer yandan doğanın tüm güzelliklerini görmek isterseniz Manavgat Şelalesi’ni ziyaret edebilir, çevresinde ki kafe ve restoranlarda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Antalya merkeze gitmek isterseniz de Evrenseki Antalya transfer hizmetine ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Evrenseki’de Ne Yenir?

Akdeniz Bölgesi özellikle balıkları ve turunçgilleri ile neredeyse tüm dünyaya adını duyurmuş bir bölge olmuştur. Evrenseki, deniz kenarında olması ile birçok balık restoranına ev sahipliği yapmaktadır. Bu restoranlarda yemek yiyebilir, çeşitli lezzetleri ve balıkları tadabilirsiniz. Diğer yandan belde sakinlerinin kermes tarzında yaptığı ev yemeklerinden yiyebilirsiniz. Oldukça sıcak ve alçak gönüllü olan belde sakinleri, yaz aylarında gelir amaçlı bu tür yemekleri hazırlayarak hem turizme katkı sağlamakta hem de eşsiz bir lezzet deneyimi yaşattırmaktadır.