Rezervasyonum

OLİMPOS Transfer

1800 Başlayan Fiyatlar
OLİMPOS

Antalya Olimpos Transfer

Antalya havaalanı ile arası 95 km mesafe de olup, Olimpos transfer yaklaşık 90 dakika sürmektedir. Tarihi çok eskilere dayanan Olimpos Antik Kenti'nin Roma dönemlerine kadar uzandığı bilinmektedir. Özellikle tarihte korsanların çokça uğradığı ve reislerinin mezarlarını buradaki ören yerlerine yaptığı anlatılmaktadır.

Ülkemizin güney sahillerinden biri olan Olimpos Sahili Antalya şehrimiz de bulunmaktadır. Olimpos ile Bey Dağlarının oluşturduğu Milli Parkın bazı bölümü burada yer almaktadır. Toros Dağları'nın batısında bulunan Bey Dağları'nın eşsiz görüntüsüne Antalya Olimpos transfer ile ulaşabilirsiniz. Buranın kar dolu tepelerinden yemyeşil ormanını ve ağaçlarını izlemek mümkündür. Ayrıca bu dağ ve tepelerden Akdeniz’in eşsiz turkuaz rengini de izleyebilirsiniz. 

Şimdi de Olimpos ta Gezilecek Yerlerden Bahsedelim

Yanartaş 

Anlatılan efsaneye göre ağzından ateş püskürten, üç başlı canavara benzeyen ve değişik hayvanları andıran Kimera'yı, zamanın genç kralı Bellophontes öldürmeyi başarır. Canavarı yerin kat kat altına gömdüğü söylenir. Burada bulunan kayalar halen yanmakta ve bu efsaneye dayandırılmaktadır.

Bey Dağları Milli Parkı

Bey Dağları Milli Parkı'na Olimpos Antalya transfer ile ulaşarak sedir ve çam ağaçlarını görebilirsiniz. Toros'un batı kesimin de orman kokusu içerisinde Akdeniz'in müthiş görüntüsünü izlemeniz mümkün.

Ağaç Evler

Buradaki ağaç evler çok ünlüdür. Bu evlere Antalya havalimanı Olimpos transfer ile bir buçuk saat içinde ulaşabilirsiniz. Doğal olan bu mekanları çok seveceğinden şüpheniz olmasın. Çünkü hep yeşil ve mavinin içindesiniz. Taş binalar, beton yapılar kesinlikle yok. Bedeninizle birlikte ruhunuzu da dinlendirecekseniz burayı tercih edebilirsiniz. Burada bulunan küçük marketlerden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Cırcır böceklerinin müzikal sesi ve caretta carettaların içinde, berrak tertemiz bir denizi bulunan Olimpos Plajına Olimpos Antalya havalimanı transfer aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca caretta kaplumbağalarının yumurtaları bu kumda gömülü kalabiliyor ve aniden yavru kaplumbağalar çıkabiliyor. Buralarda yumurtalara zarar vermemek adına dikkatli olmanız gerekmekte. 

Adrasan Plajı

Buraya kadar gelmişken Adrasan Plajı'nı da gezin. Sahilde konaklayabileceğiniz, yemek için mola verebileceğiniz, değişik otel ve kafeleri bulabileceğiniz bir yer.

Yerli yabancı birçok misafirin uğrak yeri olan bu plajlar sizi dinlendirecek ve huzur verecektir.