Rezervasyonum

DALAMAN Transfer

7650 Başlayan Fiyatlar
DALAMAN

Muğla'nın turizm açısından gözde mekanlarından biri de Dalaman ilçesidir. Sıcakkanlı yerlilerin yaşadığı Dalaman'da birbirinden lezzetli yöresel yemekler yiyip, sevdiklerinize özel hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Muğla ilinin inci ilçesinden biri olan Dalaman gerek milli gerekse yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Muğla ve dolaylı olarak ülke ekonomisine büyük katkısı olur. Misafirlerden tam not alan Dalaman, yurt içi ve yurt dışında Muğla'yı mükemmel bir biçimde temsil yeteneğine erişmiştir. 

Dalaman İlçesinde Yenilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dalaman'da yenilecekler söz konusu liste uzayıp gitmektedir. İlçenin birçok lezzetli tatları vardır. Gelen misafirlerine geniş bir yemek portföyü sunar. İşte Dalaman'da tadabileceğiniz bazı lezzetler:

- Mavru Kefali: Yerli halk arasında kefal koca kafa olarak bilinmektedir. Dalaman'a yolunuzun düşmesi durumunda yemeden yöreden ayrılmamalısınız.

- Deniz Börülcesi: Tuzlu toprakta kendini gösteren deniz börülcesi, Dalaman restoranların favori mezesi olarak karşımıza çıkar.

- Mavi Yengeç: Dalaman'ın en meşhurlarından biri de mavi yengeçtir. Bu yengeç çok sık görülmeyen bir tür olduğundan lüks restoranlarda müşterisiyle buluşmaktadır.

- Yayın Balığı: Tatlı su balıkları arasında yer alan yayın, en büyük su balıklarından birisidir. Dalaman çayında bolca bulunan bu balığı akşam yemeğiniz olarak tercih edebilirsiniz. 

Dalaman'a Nasıl Ulaşılır?

Dalaman'da bulunan havalimanı sayesinde birçok şehirden buraya ulaşım kolaydır. Hususi araçlarla da gelinebildiği gibi, Dalaman'a otobüs seferleri de bulunmaktadır. İşte bazı şehirler ve Dalaman arasındaki mesafeler:

- İzmir-Dalaman: 375 km

- Muğla-Dalaman: 75 km

- Fethiye-Dalaman: 45 km

- Antalya-Dalaman: 240 km

Dalaman havalimanı ile ilçe merkezi arasındaki mesafe 10 km'dir. Ulaşım için taksilerden ya da Dalaman transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Transfer işlemleri, Antalya Dalaman transfer, Dalaman Antalya transfer olarak iki yönlü de gerçekleşmektedir.

Antalya'dan Dalaman'a gidiş oldukça rağbet gördüğü için transfer işlemleri Antalya havalimanı Dalaman transfer şeklinde gerçekleşmektedir. Dalaman'dan dönüş için de Dalaman Antalya havalimanı transfer sisteminden gönül rahatlığı ile faydalanabilir.

Dalaman'da Gezilecek Yerler Nelerdir?

- Sarsıla Koyu

- Ekinci Koyu

- Sarıgerme Plajı

- Dalaman Çayı: Raftingin de yapılabileceği bu çayda bunaltıcı sıcaklardan kurtulabilirsiniz.

- Telmessos Antik Şehri: Antik bir şehir olan Telmessos, yüzyıllar öncesinden günümüze gelen kaya mezarlarına sahiplik yapmaktadır.

- Tios Antik Şehri: Yaka köyünde yer alır. Likya medeniyetinin önemli yerleşim merkezinden biri olmuştur.

- Yaka Köyü